Rejestracja  |  Zaloguj się
Aktualności Założenia FAQ Lista ośrodków Sponsorzy Literatura Badania wieloośrodkowe
  Aktualności  
Rejestr powstał dzięki

Fundacji Rozwoju
Chirurgii Dziecięcej
im. Prof. Zygmunta H.
Kalicińskiego

Rejestr należy do działalności
Polskiego Towarzystwa
Chirurgów Dziecięcych


Administrator systemu:
Zdzisław Tobota 
Warto odwiedzić:


IX Sympozjum Chirurgiczno-Neonatologiczne

Optymalizacja diagnostyki i leczenia chirurgicznego
wad wrodzonych u noworodków

Warszawa, 9-10 grudnia 2011



 

prof. dr hab. n. med. Maria Kornacka   prof. dr hab. n. med. Piotr Kaliciński
     
 

2011-07-29  [więcej]


Odkodowanie nazw ośrodków chirurgii noworodka
Zgodnie z decyzją, która została podjęta na posiedzeniu Konsultanta Krajowego oraz Konsultantów Wojewódzkich ds chirurgii dziecięcej odkodowane zostały dla uczestników rejestru nazwy ośrodków chirurgii noworodka. Celem tej zmiany jest uporządkowanie rejestru, weryfikacja ośrodków i aktualizacja danych administracyjnych uczestniczących w rejestrze, a także stworzenie w przyszłości większych możliwości wykorzystania ORCHIN do celów naukowych i współpracy międzyośrodkowej. 

Zamiarem dalszym jest powołanie Rady Rejestru, która będzie opiniowała propozycje wspólnych projektów, a także będzie sugerowała ewentualne zmiany, czy uzupełnienia w zawartości rejestru. Dane zawarte w rejestrze będą ponadto źródłem istotnych informacji dla konsultanta krajowego i konsultantów wojewódzkich dotyczących aktywności poszczególnych ośrodków oraz wyników w nich uzyskiwanych. Mimo imponującej liczby danych zgromadzonych dotychczas w ORCHIN jeszcze raz proszę o aktywne dostarczanie danych.

Z poważaniem,
prof. Piotr Kaliciński
Krajowy Konsultant ds chirurgii dziecięcej
2010-12-14

VIII Sympozjum Chirurgiczno-Neonatologiczne

Optymalizacja diagnostyki i leczenia chirurgicznego
wad wrodzonych u noworodków

Warszawa, 10-11 grudnia 2010



 

prof. dr hab. n. med. Maria Kornacka   prof. dr hab. n. med. Piotr Kaliciński
     
 

2010-11-16  [więcej]


VII Sympozjum Chirurgiczno-Neonatologiczne

Optymalizacja diagnostyki i leczenia chirurgicznego
wad wrodzonych u noworodków

Warszawa, 13-15 grudnia 2009


Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy,

Wzorem poprzedniego spotkania, w 2009 roku nasze sympozjum organizujemy w okresie przed Świętami Bożego Narodzenia, co jak nam się wydaje bardzo się sprawdziło. Jak zawsze zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału, program jest niezmiernie ciekawy, zdecydowanie wielodyscyplinarny i stawiający  coraz ambitniejsze zadania  przed wykładowcami i uczestnikami w rozwiązywaniu trudnych problemów klinicznych. Tematy sesji są interesujące zarówno dla neonatologów, chirurgów dziecięcych, anestezjologów i Koleżanek i Kolegów z innych specjalności.  Równolegle rozwija się na coraz wyższym poziomie naukowym i praktycznym sympozjum pielęgniarskie, co świadczy o wielkiej potrzebie organizowania  wspólnych konferencji. Jesteśmy jak zawsze przekonani, że wspólnie uda nam się zrealizować ciekawy program naukowy i socjalny.

Zachęcamy jednocześnie wszystkich uczestników do przygotowania w odpowiednim czasie (do 30  września) zgłoszonych na zjazd prac do druku w Przeglądzie Chirurgii Dziecięcej.


prof. dr hab. n. med. Maria Kornacka   prof. dr hab. n. med. Piotr Kaliciński
     
 

2009-06-04  [więcej]


VI Sympozjum Chirurgiczno-Neonatologiczne

Optymalizacja diagnostyki i leczenia chirurgicznego
wad wrodzonych u noworodków

Warszawa, 14-16 grudnia 2008


Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy, 

Rok 2008 obfituje w różnego rodzaju konferencje i zjazdy naukowe, zarówno wśród neonatologów jak i w środowisku chirurgów dziecięcych. Niezwykle trudno było w tej sytuacji znaleźć odpowiedni termin naszego VI Sympozjum, tak aby w jak najmniejszym stopniu kolidował z innymi ważnymi spotkaniami. Jedynym możliwym okazał się czas między 14 a 16 grudniem 2008, zaplanowaliśmy więc naszą konferencję na czas od 15.00 replicas de relojes españa w niedzielę 14 grudnia do 13.00 we wtorek 16 grudnia, co pozwoli nam wspólnie z Państwem na zrealizowanie bardzo ciekawego programu naukowego i socjalnego jaki chcemy w tym roku zaproponować. Jesteśmy przekonani, że nasi wierni uczestnicy, a również Koleżanki i Koledzy, którzy dotąd nie mieli okazji uczestniczyć w naszym sympozjum nie zawiodą nas po raz kolejny i poprzez czynny udział, do którego bardzo wszystkich zapraszamy podniosą po raz kolejny rangę i poziom konferencji.

prof. dr hab. n. med. Maria Kornacka   prof. dr hab. n. med. Piotr Kaliciński
     
 

2008-05-05  [więcej]


Europejski Rejestr Niedrożności Dróg Żółciowych
Szanowni Państwo,

W załączeniu znajdują się formularze zgłoszenia ośrodka oraz pacjentów do Europejskiego Rejestru Niedrożności Dróg Żółciowych (European Biliary Atresia Registry).
Zachęcam te ośrodki, które operują niemowlęta z niedrożnością dróg żółciowych do zarejestrowania się i współuczestniczenia replica tag heuer watches w rejestrze przez kordynatra na Polskę - Panią doc. dr hab. med. Joanną Pawłowską z Kliniki Gastroenterologii i Hepatologii IP-CZD. Kontakt z Pania doc. J. Pawłowską na adres mailowy:
j.pawlowska@czd.pl

prof. dr hab. med. Piotr Kaliciński

EBAR Patient Registration Form FormularPL-01
Inquiry Form
Follow up Formular
2007-03-09

V Sympozjum Chirurgiczno-Neonatologiczne

Optymalizacja diagnostyki i leczenia chirurgicznego
wad wrodzonych u noworodków

Warszawa, 16-17 listopada 2007


  Formularz Zgłoszeniowy

Organizatorzy
Informacje organizacyjne
Program sympozjum
Zasady przygotowania artykułu do publikacji

 Formularz zgłoszenia pracy

 Program Sympozjum

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy,

Zapraszamy do udziału w piątym już spotkaniu neonatologów, chirurgów dziecięcych, anestezjologów, położników, pediatrów, diagnostów, pielęgniarki i wszystkie pozostałe osoby, którym na sercu leży zdrowie noworodków.

Do zobaczenia w listopadzie,


prof. dr hab. n. med. Maria Kornacka   prof. dr hab. n. med. Piotr Kaliciński
     
 

2007-04-24  [więcej]


Prawa do publikacji
INFORMACJA DLA UCZESTNIKÓW REJESTRU
 
Wobec pojawiających się pytań dotyczących możliwości korzystania z rezultatów analiz danych gromadzonych w Ogólnopolskim Rejestrze Chirurgii Noworodka pragniemy przypomnieć, że wyniki umieszczone w dziale "rezultaty" mogą być wykorzystywane w całości przez każdego z zarejestrowanych uczestników rejestru bez udzielania szczególnej zgody do prezentacji, wykładów, itp., z zastrzeżeniem podania źródła danych. Wyniki analizy danych poszczególnych ośrodków  uczestniczących w rejestrze, lub wybranych danych ogólnych z rejestru mogą być również wykorzystywane przez te ośrodki bez żadnych ograniczeń w celu umieszczenia w publikacjach. Każdy z ośrodków może również występować do Administratora Rejestru o dostarczenie danych poza typowym zestawem umieszczonym w dziale "rezultaty", oczywiście w zakresie objętym przez rejestr.
 
Uzgodnienia wymagają jedynie plany wykorzystania globalnych, sumarycznych danych z ORCHIN w celu ich publikacji, bowiem takie publikacje powinny być firmowane przez PTCHD oraz wszystkich uczestników rejestru.
 
Wzorem innych rejestrów chcielibyśmy zachęcić uczestników do składania propozycji wspólnych, prospektywnych badań, które moglibyśmy prowadzić. W tym celu można na czas prowadzenia takich badań poszerzyć rejestr replicas de relojes o dodatkowe dane pod kątem takiego projektu.  
 
 
 
Prof. Andrzej Chilarski, Prezes PTCHD
 
Prof. Piotr Kaliciński, opiekun merytoryczny ORCHIN
 
2005-12-12

IV Sympozjum Chirurgiczno-Neonatologiczne
"Optymalizacja diagnostyki i leczenia chirurgicznego wad wrodzonych u noworodków"
Warszawa, 3-4 listopad 2006



 Formularz Zgłoszeniowy

Lista sponsorów sympozjum
Spis treści
Zasady przygotowania artykułu do publikacji
Informacje organizacyjne
Program sympozjum
Organizatorzy

 
Formularz zgłoszenia pracy

 
Program Sympozjum


W imieniu Komitetu Naukowego IV Sympozjum Chirurgiczno-Neonatologicznego „Optymalizacja diagnostyki i leczenia chirurgicznego wad wrodzonych u noworodków” Warszawa, 3-4 listopad 2006”, przesyłam ostateczny program sympozjum. Bardzo proszę o sprawdzenie formy i czasu prezentacji.

Do osób prezentujących prace w formie ustnej Organizatorzy zwracają się o przesłanie wystąpień w formacie PowerPoint mailem lub pocztą, albo nagranych na płytę CD w dniu 3.11.2006 przed rozpoczęciem obrad do sekretariatu sympozjum.

Organizatorzy proszą o bezwzględne przestrzeganie czasu wystąpień ustnych (czas każdego wystąpienia podany jest repliche orologi italia w załączonym szczegółowym programie sympozjum).

W imieniu Komitetu Naukowego i Komitetu Organizacyjnego Sympozjum Z wyrazami szacunku,


Prof. dr. hab. med. Piotr Kaliciński


Bieżąca współpraca z Rejestrem
            
Szanowni Państwo,
 
Zwracam się z gorącym apelem do wszystkich Państwa, uczestników Rejestru,  o kontynuację wprowadzania danych do Rejestru Chirurgii Noworodka. Jest on jak dotąd jedynym wspólnym przedsięwzięciem naszego środowiska dostaczającym wielu wartościowych informacji dotyczących tej częsci naszej działalności. W tym roku dane z rejestru wykorzystaliśmy negocjując z NFZ procedury szpitalne dla chirurgii dziecięcej. Choć wyniki tych negocjacji nie repliche orologi svizzeri zawsze są zadowalające, to jednak twarde dane z rejestru są bardzo ważne w tych dyskusjach. Ponadto ma powstać koszyk świadczeń gwarantwanych wraz z opisami wszelkich procedur w poszczególnych specjalnościach. Dane z rejestru także będą bardzo przydatne przy sporządzaniu listy procedur w chirurgii noworodka. Wkrótce zostanie udoskonalone uzyskiwanie wyników z rejestru poprzez możliwość łączenia różnych zalezności spośród danych zawartych w rejestrze, łatwiej samodzielnie będzie można np. analizować własny materiał, a także całość danych.  Zbliża się także nasz kongres w Łodzi, na którym dane z rejestru będą prezentowane, uzupełnienie ich pomoże w przygotowaniu sprawozdania.
 
Dziękuję za dotychczasową współpracę i serdecznie wszystkich pozdrawiam
 
 
prof. Piotr Kaliciński 
2006-07-24

Biuletyn informacyjny

Dzięki wszystkim uczestnikom Ogólnopolskiego Rejestru Chirurgii Noworodka, którzy sumiennie wprowadzali przez ostatnie 3 lata dane do rejestru, udało się w nim zgromadzić informacje dotyczące już ponad 1500 noworodków leczonych chirurgicznie. Pozwoliło to na przedstawienie zestawu zaktualizowanych i całkiem nowych raportów z działalności rejestru, co zostało jednak poprzedzone olbrzymią pracą nad ujednoliceniem sposobu rejestracji danych, przede wszystkim w zakresie rozpoznań podstawowych i wad towarzyszących. Efektem tego jest rezygnacja z całego katalogu ICD i wprowadzenie zlimitowanej listy rozpoznań, która zostanie w najbliższym czasie umieszczona jako osobny plik do ściągnięcia ze strony internetowej rejestru, a która będzie już teraz podstawą kodowania rozpoznań.

2005-11-16  [więcej]


IV Sympozjum Chirurgiczno-Neonatologiczne

Optymalizacja diagnostyki i leczenia chirurgicznego
wad wrodzonych u noworodków

Warszawa, 3-4 listopad 2006


 Formularz Zgłoszeniowy

Lista sponsorów sympozjum
Spis treści
Zasady przygotowania artykułu do publikacji
Informacje organizacyjne
Program sympozjum
Organizatorzy

 
Formularz zgłoszenia pracy

 
Program Sympozjum

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy,

Zapraszamy do udziału w czwartym już spotkaniu neonatologów, chirurgów dziecięcych, anestezjologów, położników, pediatrów, diagnostów, pielęgniarki i wszystkie pozostałe osoby, którym na sercu leży zdrowie noworodków. W ostatnim sympozjum uczestniczyło ok. 400 osób, co cieszy nas niezmiernie jako organizatorów i dopinguje do przygotowania kolejnych spotkań. Program III Sympozjum wzbogacił się bardzo dzięki prezentacjom doświadczeń praktycznych ośrodków w poszczególnych zagadnieniach klinicznych, będących tematami kolejnych sesji. Liczymy na podobny odzew w 2006 roku.

Jak zawsze planujemy zaprosić wybitnych ekspertów z wykładami do każdej sesji, oraz prowadzących sesje i dyskusje po wystąpieniach.

Ponieważ nie chcemy uciekać od bardzo trudnych tematów, postanowiliśmy podjąć profesjonalną dyskusję dotyczącą współczesnych, zgodnych z prawem wskazań medycznych do terminacji ciąży spowodowanych stanem płodu. W dyskusji weźmie udział grono największych autorytetów z zakresu prawa, neonatologii, położnictwa, chirurgii dziecięcej, genetyki i innych dziedzin nauki.

Sympozjum odbędzie się w tym samym miejscu co poprzednie, tj. w ośrodku hotelowo-konferencyjnym „Boss” w Miedzeszynie k. Warszawy. Dzięki licznemu udziałowi firm komercyjnych, za co gorąco im dziękujemy, koszty uczestnictwa pozostają nadal niskie, przy gwarancji wysokiego poziomu merytorycznego programu naukowego sympozjum oraz z zapewnieniem elementów socjalno-towarzyskich spotkania.

Kontynuujemy też współpracę z Redakcją „Standardów Medycznych”, w których wydrukujemy pełne wersje wykładów ekspertów oraz wybrane prace prezentowane przez pozostałych uczestników sympozjum. Apelujemy jednak o jak najwcześniejsze zgłaszanie prac co pozwoli na ich opublikowanie.

Do zobaczenia w listopadzie,


prof. dr hab. n. med. Maria Kornacka prof. dr hab. n. med. Piotr Kaliciński
   
 

2006-06-07  [więcej]


Uaktualnienie danych adresowych


 Szanowni Państwo,

 W związku z tym, że od rejestracji wielu Ośrodków w serwisie www.orchin.org.pl  upłynęło już kilka lat, niektóre dane adresowe mogły stać się nieaktualne. Bardzo proszę o ich przejrzenie i ewntualną aktualizację. Można to zrobić po zalogowaniu, używając linku: "Edycja danych osobowych" znajdującego się u góry strony, nieco po lewej stronie.

    


III Sympozjum Chirurgiczno-Neonatologiczne

Optymalizacja diagnostyki i leczenia chirurgicznego
wad wrodzonych u noworodków

Warszawa, 18– 19 listopad 2005

 Program Sympozjum

Nasze trzecie już spotkanie przenieśliśmy na jesień z powodów organizacyjnych, bowiem zbyt wiele zjazdów odbywa się w tym roku w maju, w tym przede wszystkim Europejski Kongres Chirurgów Dziecięcych w Gdańsku. Mam nadzieję, że w listopadzie pomimo niewątpliwie mniej atrakcyjnej pory roku spotkamy się przynajmniej w tak licznym gronie jak ostatnio.
 
Po dyskusji w gronie Komitetu Naukowego i Organizacyjnego postanowiliśmy zmienić nieco formułę sympozjum i zaprosić uczestników do bardziej aktywnego w nim udziału. Każda sesja będzie składała się w 50% z wykładów ekspertów oraz w pozostałych 50% z prezentacji zgłoszonych przez uczestników prac z zakresu tematyki sesji. W sesji plakatowej natomiast jak dotychczas tematyka jest dowolna z zakresu chirurgii noworodka i neonatologii. 

Jak zawsze gorąco zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych neonatologów, diagnostów, chirurgów, pediatrów i lekarzy innych specjalności, a zwłaszcza młodych lekarzy w trakcie specjalizacji w tych dziedzinach medycyny.
Podobnie jak w poprzednim roku zaprosiliśmy znakomitych ekspertów z wykładami, a wszystkich uczestników zapraszamy do gorących dyskusji i prezentacji własnych doświadczeń
replica orologi i poglądów.

Sympozjum odbędzie się w tym samym miejscu co poprzednie, tj. ośrodku hotelowo-konferencyjnym „Boss” w Miedzeszynie k. Warszawy. Jak zawsze postaramy się o jak najniższe koszty udziału i jak najciekawszy program naukowy i towarzyski.

prof. dr hab. n. med. Maria Kornacka
prof. dr hab. n. med. Piotr Kaliciński



Zakończono rejestrację zgłoszeń do udziału w sympozjum

Komitet Organizacyjny III Sympozjum Chirurgiczno-neonatologicznego informuje, że z powodu ogromnego zainteresowania udziałem w sympozjum zakończona zostaje rejestracja zgłoszeń do udziału w sympozjum. Spowodowane to jest przekroczeniem pojemności sali konferencyjnej, bowiem juz zgłosiło sie niemal 400 osób. Przyjęte zostaną jeszcze wyłącznie rejestracje osób prezentujących prace przyjęte do prezentacji na sympozjum, jeśli te osoby jeszcze nie zgłosiły swojego udziału. Przepraszamy te wszystkie osoby, dla których zabrakło miejsca, ale nie oczekiwaliśmy tak znacznego wzrostu zainteresowania naszym sympozjum w stosunku do poprzedniego roku (udział ok. 300 osób). Z pewnościa weźmiemy to pod uwage planując kolejne spotkanie replica orologi di lusso italia w 2006 roku.


Ukazała się książka pt: CHIRURGIA NOWORODKA

Ukazała się książka pt: CHIRURGIA NOWORODKA pod red. Piotra Kalicińskiego, pierwszy polski podręcznik w tej dziedzinie, niezwykle bogato ilustrowany, napisany przez specjalistów z całej Polski.

Wydanie książki zostało sfinansowane dzięki Fundacji Rozwoju Chirurgii Dziecięcej im. Prof. Zygmunta H. Kalicińskiego oraz Fundacji Wlielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, dzięki czemu mozna ja było przekazać nieodpłatnie wszystkim chirurgom dziecięcym orologi replica svizzeri w Polsce, specjalistom innych dziedzin współpracującym z chirurgami oraz do wszystkich oddziałów neonatologicznych.


Odbyło się II Sympozjum Chirurgiczno-Neonatologiczne

W maju 2004 odbyło się II Sympozjum Chirurgiczno-Neonatologiczne, w którym wzięło udział łącznie ponad 300 osób, co świadczy o wielkim zainteresowaniu tematyka i formułą sympozjum. Sympozjum według opinii orologi replica italia wielu uczestników było bardzo udane pod wszystkimi replicaonline.es względami: naukowym, organizacyjnym i towarzyskim.


« powrót do aktualnych newsów

© 2002-2022 Ogólnopolski Rejestr Chirurgii Noworodka
projekt i realizacja Magnum 2